piątek, 17 listopada 2017

AUSTRALIA 2017 - BRISBANE - LONE PINE KOALA SANCTUARY
Lone Pine Koala Sanctuary, to oddalony o 12 km od centrum Brisbane pierwszy i największy Australijski rezerwat przyrody. Do rezerwatu można dojechać autobusem 430 z platformy 2C na Queen Street Station lub 445 z przystanku 40 na Adelaide Street, wstęp do rezerwatu jest płatny, kosztuje 36 AUD. Więcej informacji znajdziecie tutaj Lone Pine Koala Sanctuary.Można powiedzieć, że taki rezerwat czy park to nie to, że tutaj te zwierzęta nie są na wolności, że to takie zoo. No i trochę racja. Jednak to nie takie zoo, jakie znamy z Polski. Kangury mają tutaj taki fajny ogromny wybieg, gdzie można je karmić i troszkę z nimi poobcować. A koale, a koale sobie śpią, czasem się budzą. Jest też oczywiście możliwość zrobienia sobie zdjęcia z koalą.
Ja postanowiłam odwiedzić to miejsce, żeby mieć pewność, że spotkam koalę i kangura, bo na wolności, to nie wiadomo, czy się to uda. 
W Lone Pine Sanctuary są też inne zwierzęta, wombaty, psy dingo i krokodyle.
 Pierwsze spotkanie z koalami :-)Śpią sobie słodziaki, te misie niemisie...I buziaczek.


A na wybiegu krzątają się i leżą kangury i walabie.W tej torbie chyba ktoś mieszka.Fajnie tak móc pochodzić sobie między tymi zwierzakami.


Taka akcja, gatunek musi przeżyć !!!


Koala tak blisko mnie, milusi taki.


Koala schodzi na ziemię tylko po to, żeby pójść na kolejne drzewo.


Generalnie to kangury nic sobie z tego nie robią, że ludzie chodzą między nimi.Fotosik ?
No i stało się, widziałam koalę i kangura. 
Lone Pine Sanctuary, to fajne miejsce. Ale ... ale ja jednak wolę spotykać zwierzęta na wolności.więcej o Australii tutaj:


 
WEJŚCIA